Forumkolik.Net  

Geri Git   Forumkolik.Net >
Eğitim ve Öğretim
> Okul Tanıtımları


Dokuz eylül Üniversitesi

Üniversiteler başta olmak üzere liselerin de dahil olduğu, okul tanıtımlarının yapıldığı bölüm.


Kullanıcı Etiket Listesi

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22.05.2020, 11:59   #1
Standart Dokuz eylül Üniversitesi


Dokuz Eylül Üniversitesi ya da kısaca DEÜ, İzmir'de bulunan bir devlet üniversitesi. 20 Temmuz 1982 tarihinde kuruldu.[3] Üniversitede 10 enstitü, 18 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuvar, 6 meslek yüksekokulu, 1 uygulama ve araştırma hastanesi ve 60 uygulama ve araştırma merkezi vardır.

2019-2020 akademik yılında üniversitede 70.158 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerden 1.352'si 115 ülkeden gelen uluslararası öğrencidir. 2019 yılında 3.657 akademik ve 4.824 idari personel görev yapmaktadır.

Kuruluş aşamasında Ege Üniversitesi'nden; Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Tıp Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü, Adalet Yüksekokulu, Aydın Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan; Buca Eğitim Fakültesi, Denizli Mühendislik Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Demirci Eğitim Yüksekokulu, Denizli Eğitim Yüksekokulu, İzmir Meslek Yüksekokulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan, İzmir Devlet Konservatuvarı, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi'nden; Muğla İşletmecilik Yüksekokulu Dokuz Eylül Üniversitesi'ne geçmiştir.

1983 yılında Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü kurularak faaliyete geçerken Sanat Eğitimi Yüksekokulu kaldırılmıştır. 1987 yılında Manisa Maliye Muhasebe Yüksekokulunun İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine dönüştürülmesi ile birlikte, Denizli Meslek Yüksekokulu, Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİMER), Ege Bölgesi Araştırma ve Uygulama Merkezi (EBAMER) kurulmuştur. 1988'de Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu, 1989'da Muğla Meslek Yüksekokulu, Avrupa Topluluğu Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATMER), 1990'da Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile İlahiyat Meslek Yüksekokulu, 1991’de Fen Edebiyat Fakültesi ile Çevre Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÇEVMER) faaliyete geçmiştir.

1992 yılında Ege Bölgesinde 4 yeni üniversitenin kurulmasına destek veren üniversiteden, Aydın'daki Veteriner ve Ziraat Fakülteleri ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Adnan Menderes Üniversitesi'ne, Muğla'daki İşletmecilik ve Meslek Yüksekokulları Muğla Üniversitesi'ne, Manisa'daki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Demirci Eğitim Yüksekokulu ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Celal Bayar Üniversitesi'ne, Denizli'deki Tıp, Mühendislik Fakülteleri ile Eğitim ve Meslek Yüksekokulları Pamukkale Üniversitesi'ne bağlanmıştır. Aynı yıl, Torbalı Meslek Yüksekokulu, İşletme Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Onkoloji Hemodiyaliz-Transplantasyon, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Din Bilimleri Araştırma Enstitüsü, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden ayrılan Mimarlık Fakültesi kurulmuştur.

1995'te Tekstil, Hazır Giyim ve Boya Araştırma Uygulama Merkezi (TEKBOYAM), 1997'de Yabancı Diller Yüksekokulu, 1998'de Kafkasya-Orta Asya Arkeoloji Araştırma Merkezi (KOMER), Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi (JENARUM), Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM) kurulmuştur. 2001'de Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM), İstatistik ve Risk Analizleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (İRAMER), Su Kaynakları Yönetimi ve Su Kaynaklı Doğal Afetlerin Kontrolü Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUMER), 2002'de ise Beyin Dinamiği Multidisipliner Araştırma ve Uygulama Merkezi faaliyete geçmiştir.

2004 yılında Hukuk Araştırmaları Merkezi, Tekne Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Sığ Jeofizik ve Arkeolojik Prospeksiyon Araştırma ve Uygulama Merkezi, Fauna ve Flora Araştırma ve Uygulama Merkezi, Anlaşmazlık Çözümü Araştırma ve Uygulama Merkezleri kurulmuştur. 2005 yılında Yüzey Teknolojileri ve Hasar Analizi Araştırma ve Uygulama Merkezi, İzmir İli Stratejik Planlama, Yönetişim Araştırma ve Uygulama Merkezleri faaliyete geçmiştir. 2006 yılında, Dil Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi, Akademik Acil Tıp ve Afet Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bilişim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kalite Mükemmellik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Aile Araştırmaları ve Uygulama Merkezi, Güç Elektroniği ve İşaret İşleme Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi, Köy Enstitüleri ve İsmail Hakkı Tonguç Araştırma ve Uygulama Merkezi, 2007'de Üniversite Sanayi Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2008'de İş Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi kurulmuştur.

2009 yılında Batı Anadolu Seramiği Araştırma ve Uygulama Merkezi, Ses Kayıt Stüdyosu, Akustik ve Bilişsel Müzikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Senfonik Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Elektronik Malzemeler Üretimi ve Uygulama Merkezi, Kadın Hakları ve Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi açılmıştır. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu, Foça Reha Midilli Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Seferihisar Fevziye Hepkon Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu ise Denizcilik Fakültesine dönüştürülmüştür. 2010 yılında Fen-Edebiyat Fakültesinin adı, Fen Fakültesi olarak değiştirilmiş ve Edebiyat Fakültesi ile Kalp Damar Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEUZEM) kurulmuştur. 2011 yılında, Kemik Kıkırdak Doku Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Evde Bakım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, Balkan Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, İleri Biyomedikal AR-GE Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur. Güç Elektroniği ve İşaret İşleme Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi kapatılmış ve Hemşirelik Yüksekokulu, Hemşirelik Fakültesine dönüştürülmüştür.

2012 yılında, Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi, Palyatif Bakım Uygulama ve Araştırma Merkezi, Uyku ve Bilinç Durumları Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, Biyomedikal Metroloji ve Kalibrasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ulusal Klinik Altyapı Ağı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Ulaştırma Emniyeti ve Kaza İnceleme Uygulama ve Araştırma Merkezi açılmış ve Bergama Meslek Yüksekokulu kurulmuştur. 2013 yılında, Girişimcilik, İşletme ve Ekonomi Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuş, İlahiyat Fakültesine bağlı olarak kurulan İlahiyat Meslek Yüksekokulu kapatılmıştır. 2014 yılında, Efes Meslek Yüksekokulu, Ege Bölgesi Kültür Varlıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Arkeometri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Karın Zarı Kanserleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kapatılarak Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi kurulmuştur. İleri Biyomedikal AR-GE Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin adı İzmir Biyotıp ve Genom Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak değiştirilmiştir.

2015 yılında Bireye Özgü Tıp ve Farmakogenomik/Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi, Mevlana Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuş, Hemodiyaliz-Transplantasyon Enstitüsü’nün adı İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü olarak değiştirilmiştir. 2016 yılında Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin kurulumu gerçekleştirilmiştir. Tekstil, Hazır Giyim ve Boya Araştırma Uygulama Merkezi (TEKBOYAM) ve Ses Kayıt Stüdyosu, Akustik ve Bilişsel Müzikoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DABMER) kapatılmış, Çeviri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Ceza Hukuku ve Kriminoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur. 2017 yılında Akademik ve Kişisel Gelişimi Destekleme Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yörük-Türkmen Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulumları gerçekleştirilmiştir. 2018 yılında; Dokuz Eylül Üniversitesi LYME Hastalığı Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Dokuz Eylül Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur. 2018 yılı içerisinde ayrıca İzmir’in ilk Veteriner Fakültesi üniversite bünyesinde kurulmuştur.

Akademik Birimler
*İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi-1969
*Mühendislik Fakültesi -1969
*Güzel Sanatlar Fakültesi-1975
*Hukuk Fakültesi-1975
*Tıp Fakültesi-1978
*Buca Eğitim Fakültesi-1982
*İlahiyat Fakültesi-1982
*Denizcilik Fakültesi-1988
*İşletme Fakültesi-1992
*Mimarlık Fakültesi-1992
*Edebiyat Fakültesi-2010
*Fen Fakültesi-2010
*Hemşirelik Fakültesi-2011
*Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi-2014
*Sağlık Bilimleri Fakültesi-2016
*Spor Bilimleri Fakültesi -2018
*Veteriner Fakültesi-2018
*Diş Hekimliği Fakültesi -
*Buca Eğitim Fakültesi
*Fakülteler ve bölümler
*Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı 18 fakülte bulunmaktadır.

Bunlar:

Buca Eğitim Fakültesi
Geçmişi 1959 yılına dayanan Buca Eğitim Fakültesi 20 Temmuz 1982'de Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı bir fakülte haline gelmiştir. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar Eğitimi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi, Özel Eğitim, Temel Eğitim, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi bölümlerini içerisinde barındırmaktadır.

Denizcilik Fakültesi
1988 yılında kuruldu. Türkiye'de deniz işletmeciliği ve yönetimi alanında eğitim veren ilk yüksek öğretim birimidir. Bu fakülteye bağlı Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Lojistik Yönetimi, Denizcilik Eğitimi bölümleri vardır.

Diş Hekimliği Fakültesi

Edebiyat Fakültesi
1982 Yılında Fen-Edebiyat Fakültesi olarak kurulan fakülte akademik hayatına 1991-1992 öğretim yılında başladı. 30 Haziran 2010 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi iki ayrı fakülteye dönüştürülerek Edebiyat ve Fen Fakülteleri kurulmuştur. Bu fakülteye bağlı Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Arkeoloji, Dilbilim, Felsefe, Karşılaştırmalı Edebiyat, Mütercim-Tercümanlık, Müzecilik, Psikoloji, Rus Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri vardır.

Fen Fakültesi
1982 Yılında Fen-Edebiyat Fakültesi olarak kurulan fakülte akademik hayatına 1991-1992 öğretim yılında başladı. 30 Haziran 2010 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi iki ayrı fakülteye dönüştürülerek Edebiyat ve Fen Fakülteleri kurulmuştur. Bu fakülteye bağlı Biyoloji, Bilgisayar Bilimleri, Fizik, İstatistik, Kimya ve Matematik bölümleri vardır.

Güzel Sanatlar Fakültesi
1975 yılında Ege Üniversitesine bağlı olarak Türkiye'nin ilk güzel sanatlar fakültesi olarak kuruldu. 1982'de Dokuz Eylül Üniversitesine katıldı. Bu fakülteye bağlı Film Tasarımı, Fotoğraf, Geleneksel Türk Sanatları, Grafik, Heykel, Müzik Bilimleri, Resim, Sahne Sanatları, Seramik ve Cam Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Temel Eğitim bölümleri vardır.

Hemşirelik Fakültesi
Fakülte, Hemşirelik Yüksekokulu adıyla 1994-1995 öğretim yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. 26 Ağustos 2011'de fakülte olmuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi'nden sonra Türkiye'nin ikinci hemşirelik fakültesidir.

Hukuk Fakültesi
1975 yılında Ege Üniversitesine bağlı olarak kuruldu. 1982'de Dokuz Eylül Üniversitesine katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Fakültenin temelini oluşturan "Yüksek Ekonomi ve Ticaret Okulu" 9 Eylül 1944 tarihinde İzmir'de kurulmuştur. 8 Haziran 1959 tarihinde "İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi" haline getirilmiş ve öğretim süresi 3 yıldan 4 yıla çıkartılmıştır. 8 Mayıs 1969 yılında akademi Ege Üniversitesine bağlanarak "İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi" adını almıştır. İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi 1 Mart 1978 tarihinde İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi olarak iki fakülteye ayrılarak aynı binada eğitimlerini sürdürmüştür. 1982 yılında Dokuz Eylül Üniversitesine katılmıştır. Bu fakülteye bağlı Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümleri vardır.

İlahiyat Fakültesi
İzmir Yüksek İslâm Enstitüsü, 13 Eylül 1966 tarihinde açılmıştır. 20 Temmuz 1982 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı İlâhiyat Fakültesi’ne dönüştürülmüştür. Bu fakülteye bağlı İlahiyat, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, İlahiyat Tamamlama bölümleri vardır.

İşletme Fakültesi
Fakülte 1992 yılında yılında kurulmuştur. Bu fakülteye bağlı İktisat, İşletme, Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret bölümleri vardır.

Mimarlık Fakültesi
Mimarlık Bölümünün eğitimi "Ege Üniversitesi, Mühendislik Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Akademisi"nin kuruluşu ile 1971’de başlamıştır. 1975 yılında Güzel Sanatlar Fakültesi adını alan fakülte mimarlık lisans eğitimine ek olarak 1979 yılında şehir ve bölge planlama lisans eğitimi başlamıştır. 1982 yılında “Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi” bünyesine katılan bölümler 1992 yılında "Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi" olarak şimdiki adıyla 3 Temmuz 1992’de kurulmuştur. Bu fakülteye bağlı, Mimarlık ve Şehir ve Bölge Planlama bölümleri vardır.

Mühendislik Fakültesi
Fakülte 1969 yılında Ege Üniversitesi'ne bağlı olarak Mühendislik Bilimleri Fakültesi adıyla eğitime başlamıştır. 1982 yılında İnşaat, Makine, Yer Bilimleri Fakülteleri kaldırılarak bu fakültelere bağlı bölümlerle Güzel Sanatlar Fakültesinin bazı bölümleri tek fakülte altında birleştirilip Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi adıyla, Dokuz Eylül Üniversitesine bağlanmıştır. 1992 yılında Mimarlık ile Şehir ve Bölge Planlama Bölümlerinin ayrılıp, yeni kurulan Mimarlık Fakültesi'ne bağlanması sonucu Mühendislik Fakültesi adını almıştır. Bu fakülteye bağlı Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Maden Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği bölümleri vardır.

Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi
Fakültenin temelini oluşturan, Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu 20 Eylül 2008 tarihinde kurulmuştur. 11 Mart 2010 tarihinde yüksekokulun adı "Reha Midilli Foça Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu" olarak değiştirilmiştir. 26 Ağustos 2014 tarihinde yüksekokul kapatılarak yerine Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi kurululmuştur. Bu fakülteye bağlı Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümleri vardır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi
13 Haziran 2016 tarihinde kurulmuştur. Bu fakülteye bağlı Beslenme ve Diyetetik, Dil ve Konuşma Terapisi, Odyoloji bölümleri vardır.

Spor Bilimleri Fakültesi
2018 yılında kurulmuştur. Bu fakülteye bağlı Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Rekreasyon, Spor Yöneticiliği bölümleri vardır.

Tıp Fakültesi
Fakülte 1 Mart 1978 yılında Ege Üniversitesine bağlı İzmir Tıp Fakültesi adı ile kurulmuştur. 20 Temmuz 1982 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesine katılmıştır.

Veteriner Fakültesi
14 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur. İzmir'in ilk veteriner fakültesidir. Bu fakülteye bağlı Gıda Hijyeni ve Teknolojisi, Klinik Bilimler, Klinik Öncesi Bilimler, Temel Bilimler, Zootekni ve Hayvan Besleme bölümleri vardır.

Enstitüler
Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı 10 enstitü bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim verdiği enstitüler şunlardır:

*Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü
*Din Bilimleri Araştırma Enstitüsü
*Eğitim Bilimleri Enstitüsü
*Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü
*Fen Bilimleri Enstitüsü
*Güzel Sanatlar Enstitüsü
*İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü
*Onkoloji Enstitüsü
*Sağlık Bilimleri Enstitüsü
*Sosyal Bilimler Enstitüsü
*Yüksekokullar
*Devlet Konservatuvarı
*Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu
*Seferihisar Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu
*Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu
*Yabancı Diller Yüksekokulu
*Meslek Yüksekokulları
*Adalet Meslek Yüksekokulu
*Bergama Meslek Yüksekokulu
*Efes Meslek Yüksekokulu
*İzmir Meslek Yüksekokulu
*Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
*Torbalı Meslek Yüksekokulu
*Kampüsler
-Tınaztepe Kampüsü giriş kapısı
-Rektörlük (Alsancak)

Buca Eğitim: Buca Eğitim Fakültesi, Buca Kız Öğrenci Yurdu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, İzmir Meslek Yüksekokulu

Dokuzçeşmeler (Buca): İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu

Tınaztepe (Buca): Adalet Meslek Yüksekokulu, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü, Denizcilik Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Edebiyat Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Fen Fakültesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Güzel Sanatlar Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü

İlahiyat (Karabağlar): Din Bilimleri Araştırma Enstitüsü, İlahiyat Fakültesi

Sağlık (İnciraltı): Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Hemşirelik Fakültesi, İzmir Uluslararası Biyotıp ve Genom Enstitüsü, Onkoloji Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi

Torbalı: Torbalı Meslek Yüksekokulu

Seferihisar: Seferihisar Fevziye Hepkon Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu

Foça: Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi

Bergama: Bergama Meslek Yüksekokulu

Selçuk: Efes Meslek Yüksekokulu

__________________
eLfida isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.06.2020, 19:55   #2
No1
Standart Cevap: Dokuz eylül Üniversitesi

şu üniversiteyi hiç sevmedim
__________________
Nefret Etmeyi Bilmiyorsan Ögretirim Sevmeyi !!
No1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Yer İmleri

Etiketler
dokuz, eylül, Üniversitesi


Şu anda bu konuyu görüntüleyen etkin kullanıcılar: 1 (0 üye ve 1 ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB kodu Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkForum Bilgilendirme Künye
Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.

ForumKolik.NET
Forum Kurucusu: Absent

Sitemiz bir genel forum sitesidir. Bu yüzden sitemize kaydolan herkes, kontrol edilmeksizin mesaj/konu/resim paylaşabilmektedir. Bu sebepten ötürü, sitemiz üzerinden paylaşılan mesajlar, konular ve resimlerden doğabilecek olan yasal sorumluluklar paylaşan kullanıcıya aittir. Forumkolik, hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Illegal herhangi bir faaliyet görülmesi durumunda İLETİŞİM sayfasından bildirim yapıldığı takdirde, mesaj, konu ya da resim en fazla 24 saat içerisinde silinecektir.

Developer: Bahtiyar & Regex
Graphic Designer: Painfully
Bize Yazin - Arşiv
Chat